Běh úštěckými schody 2019

Střednědobý výhled rozpočtu

Vloženo: 9.5.2014 | Zobrazeno: 4957x

ZŠ praktická Litoměřice

V ZŠ praktické jsou vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Škola je plně organizována s výukovým programem upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením.
Jedná se o menší městskou školu, spíše rodinného typu. Je nedaleko historické části města Litoměřice v Šaldově ulici. Okolí školy není dopravně přetížené, škola stojí v klidné oblasti. Dostupnost ke škole je optimální (autobusová a železniční doprava, MHD).
V budově se nachází počítačová učebna, keramická dílna, učebna pro dílenské práce, cvičná kuchyň, školní družina a školní knihovna. Některé učebny jsou vybaveny interaktivní tabulí Smart a dataprojektory. V roce 2011 v půdních prostorách vznikly dvě nové učebny se sociálním zařízením. V září 2013 byla uvedena do provozu nová moderní tělocvična.
Žáci navštěvují i multifunkční hřiště u ZŠ Svojsíkova, účastní se povinného i doplňkového plaveckého výcviku v krytém bazénu v Litoměřicích a bruslení na zimním stadionu v Litoměřicích. Škola má k dispozici pozemek na zahradě v Dalimilově ulici (sídlo ZŠ speciální), kde je zabudovaný stůl na stolní tenis a školní pozemek v Plešivecké ulici (pracovní vyučování).
Součástí školy je školní družina. Navštěvují ji žáci prvního stupně. ŠD má vlastní prostory – jedna místnost se sociálním zařízením.
Škola nedisponuje vlastní školní jídelnou. Stravování žáků zajišťuje Centrální školní jídelna ve Svojsíkově ulici, kam žáci školy i ŠD musí přecházet.

Škola je součástí komplexu zařízení pro žáky s různým stupněm mentálního postižení. V rámci tohoto komplexu poskytuje své služby i speciálně pedagogické centrum, které sídlí v Dalimilově ulici.